Współpraca z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Konsulat USA w Krakowie wyróżnił zaproszeniem do swojej siedziby dwoje pracowników naszej szkoły!!!

Konsulat USA w Krakowie wyróżnił zaproszeniem do swojej siedziby dwoje pracowników naszej szkoły!!!


V LO już od wielu lat współpracuje z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie przy organizacji konkursu Zoom in on America i wystawy pokonkursowej WORK &TRAVEL. .Zwieńczeniem dotychczasowej współpracy było spotkanie grupy edukatorów w krakowskiej siedzibie Konsulatu. Konsul Walter Braunohler zaprosił organizatorki konkursu Zoom in on America: Panią Dyrektor Ewę Bońdos i nauczycielkę języka angielskiego panią profesor Małgorzatę Guzicką. W spotkaniu uczestniczyła także Jen MacArthur, doradca d/s nauki języka angielskiego na Europę Wschodnią, która będzie wspierać naszą szkołę materiałami edukacynymi.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Zoom in on America, którego formuła dotyczy informacji o historii i kulturze USA. Co prawda termin kunkursu to wiosna przyszłego roku, ale ogłaszamy to już teraz, ponieważ będzie łatwiej się przygotować mając w zapasie nieco czasu. Można po cichu Mrugnięcie dodać, że jesteśmy liceum ogólnokształcącym majacym ciągłe sukcesy w tych konkursach. Wiedza nabyta w trakcie przygotowania do konkursu może być przydatna w innym atrakcyjnym konkursie "I know America", którego główną nagrodą jest indeks na studia:
http://www.knowamerica.pl

26 września 2017
Przejdź do - Działalność TED-ED Clubu

Działalność TED-ED Clubu

Od trzech lat w szkole działa 5 Lyceum TED-Ed Club, anglojęzyczny klub, w którym uczniowie uczą się jak mówić  sposób interesujący o swoich pasjach i zainteresowaniach. Podczas cotygodniowych spotkań uczą się jak odnajdywać idee, które mogą zmienić otaczający ich świat i poruszyć swoimi pomysłami innych ludzi.

2 marca 2017
Czytaj więcej o: Działalność TED-ED Clubu