...z plastycznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Prace uczniów z drugiej klasy

Prace uczniów z drugiej klasy

Czwórka uczniów opublikowała na facebooku swoje prace. Wszystkie są znakomite, a ci młodzi artyści mają wspaniałą przyszłość przed sobą.

10 lutego 2017
Przejdź do - Spotkanie ze znakomitą artystką Emilią Dziubak

Spotkanie ze znakomitą artystką Emilią Dziubak

W Nowym Roku 2017 zainaugurowany został kolejny cykl spotkań autorskich uczniów klas plastycznych VLO z wybitnymi polskimi grafikami i ilustratorami.

20 stycznia 2017
Czytaj więcej o: Spotkanie ze znakomitą artystką Emilią Dziubak
Przejdź do - Wręczenie międzynarodowych certyfikatów ze sztuki i projektowania GCSE

Wręczenie międzynarodowych certyfikatów ze sztuki i projektowania GCSE

W ub. piątek, 18 listopada w szkolnej galerii VLO – RÓŻOWEJ SALI odbyło się uroczyste wręczenie brytyjskich certyfikatów Art & Design GENERAL CERTIFICATE SECONDARY of EDUCATION. Odpowiednik brytyjskiej matury ze sztuki i projektowania otrzymało w tym roku ośmiu naszych absolwentów. Wśród nich m.in. Aleksander Strzelecki, obecnie student I roku Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na kierunku Konserwacja Dzieł Sztuki, któremu praca do certyfikatu GCSE pozwoliła na dobre przygotowanie się do egzaminów wstępnych na ASP. Brytyjski dokument potwierdza praktyczne kwalifikacje ze sztuki i projektowania, umożliwia też podjęcie edukacji w tym kierunku na brytyjskich uczelniach.

Uczniowie VLO mogą starać się o certyfikat od 2008 roku, kiedy to szkoła podjęła współpracę z Centralną Komisją Egzaminacyjną w Cardiff.

Wręczeniu certyfikatów towarzyszyło otwarcie wystawy plastycznej, którą w RÓŻOWEJ SALI można oglądać do stycznia przyszłego roku.