Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ...z medialnej

...z medialnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Uczniowie na Dniu Doradztwa Zawodowego

Uczniowie na Dniu Doradztwa Zawodowego

Jak szukać pracy? Czy nasze zainteresowania zgodne są z naszymi kompetencjami? Tego m.in. mogli dowiedzieć się uczestnicy 4 otwartych dni doradztwa zawodowego.
2 czerwca uczniowie m.in. naszej szkoły mogli spotkać się z przedstawicielami wszystkich legnickich instytucji zajmujących się pomocą osobom wkraczającym na rynek pracy.
Mieliśmy możliwość wypełnienia testów kompetencji zawodowych oraz skorzystać z porad międzyinnymi pracowników Urzędu Pracy dotyczących naszej przyszłej kariery zawodowej.
Dziękujemy za cenne rady i odpowiedzi na nurtujące nas pytania!

5 czerwca 2017
Przejdź do - Nagroda na festiwalu dla filmu, w którym grali nasi uczniowie! "The Bench"!

Nagroda na festiwalu dla filmu, w którym grali nasi uczniowie! "The Bench"!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że film "The Bench" („Ławka”), w którym główne role zagrali nasi uczniowie, otrzymał statuetkę dla najlepszego scenariusza nieanglojęzycznego podczas tegorocznej edycji London International Film Festival.

6 marca 2017
Czytaj więcej o: Nagroda na festiwalu dla filmu, w którym grali nasi uczniowie! "The Bench"!
Przejdź do - Przed scenicznym debiutem

Przed scenicznym debiutem

Pierwsza  klasa medialna rozpoczęła prace nad dwoma spektaklami teatralnymi. To autorskie scenariusze, nad którymi pracowali od kilku tygodni. Ich treść póki co pozostaje tajemnicą. Zdradzimy tylko, że będzie trochę antycznie i komediowo.

5 marca 2017
Czytaj więcej o: Przed scenicznym debiutem
Przejdź do - Komunikacja wizerunkowa

Komunikacja wizerunkowa

Klasa IIIE wzięła udział w warsztatach dotyczących komunikacji wizerunkowej. Zajęcia przeprowadzane przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, w tym dwóch absolwentów V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

13 stycznia 2017
Czytaj więcej o: Komunikacja wizerunkowa
Przejdź do - II Przegląd Teatralny w VLO - podsumowanie

II Przegląd Teatralny w VLO - podsumowanie

W V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy odbył się II Przegląd Teatralny. Spośród występujących najlepsza okazała się grupa Eksperyment 6.Przegląd przeznaczony był wyłącznie dla gimnazjów z terenu powiatu legnickiego. W efekcie na scenie wystąpili „Suprematyści” ze Ścinawy, „Eksperyment6” z Lubina i „Zamkowe brylanty” z Legnicy.

Założeniem przeglądu było przedstawienie w formie scenicznej problemów ważnych dla współczesnego człowieka. A także zaproponowanie konstruktywnych sposobów ich rozwiązania.

Decyzją szkolnego jury najlepiej ten problem przedstawili uczniowie z Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie im. św. Dominika Savio.

Klasa medialna "pokazała klasę"

Brawo!! Klasa medialna 'pokazała klasę'! W konkursie "Zakończ, nim zaczniesz" 45 sekundowy film uczennic klasy 2E zajął PIERWSZE MIEJSCE!! Serdecznie GRATULUJEMY!

Fotorelacja: http://www.portal.legnica.eu/aktualnosc-2-8408-nie_trac_zycia_przez_nalogi.html

Przejdź do - Kamerą w nałogi

Kamerą w nałogi

Po raz drugi legnicka Straż Miejska przeprowadziła konkurs „Zakończ nim zaczniesz”. Jednogłośnie pierwsze miejsce przypadło uczennicom V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

Konkurs polegał na nakręceniu filmu lub spotu reklamowego dotyczącego uzależnień. Do konkursu zgłoszono 7 filmów. Wszystkie dotykały problemu sięgania przez młodzież po alkohol, papierosy czy narkotyki. Jak podkreślają organizatorzy „konkurs jest odpowiedzią na realne problemy i zagrożenia występujące w gronie młodych ludzi”.

Spośród wszystkich jury jednogłośnie wybrało film zrealizowany przez uczennice klasy medialnej V LO: Karolinę Kurczab, Karolinę Kałakajło oraz Wiktorię Wleklik. Film wzorowany na znanej grze „Super Mario Bros” jest krótkim, zaledwie 30-sekundowym spotem.

W nagrodę szkoła otrzymała aparat fotograficzny, statyw oraz puchar. A dziewczyny po zajęciu w ubiegłym roku 3-miejsca, w końcu osiągnęły pełen sukces.

Link do filmu : https://www.youtube.com/watch?v=-WPMjQmuTeE&feature=youtu.be

Przejdź do - Filmowcy z VLO w plenerze

Filmowcy z VLO w plenerze

Wiele godzin ciężkiej pracy, dużo zabawy i sześć filmów – to efekt trzydniowych warsztatów, w których udział wzięła klasa pierwsza medialna. Warsztaty filmowe to nagroda za ciężką pracę dla klas medialnych V LO. Przez trzy dni, pracując poza szkołą, mają możliwość zrealizowania autorskich scenariuszy filmowych. Wcześniej dzielą się na grupy i opracowują scenariusze.

- To jest dobry pomysł na takie warsztaty. Jakby trzeba było spotkać się w Legnicy to by długo szło i jeden film to byśmy przez miesiąc realizowali – mówi Tomasz Stechnij z Ia. – A tak, będąc razem, można to bardzo szybko zrobić.

W efekcie przez trzy dni pracy powstało sześć filmów. To dużo, jak na początkujących filmowców. – Na pewno dużo się nauczyłam nowych rzeczy w sensie praktycznym

Teraz młodzi twórcy mają czas na ich zmontowanie. Za tydzień na podobne warsztaty wyjedzie II medialna.

Premierę filmów zaplanowano na 13 czerwca 2016r. w kinie Helios.

Przejdź do - INSPIRED BY THE MEMORY

INSPIRED BY THE MEMORY

Trzy dni w czeskiej Pradze spędziła uczennica klasy 2e Wiktoria Wleklik wraz z profesorem Tomaszem Adamowskim. Wyjazd był efektem realizacji projektu filmowego, w którym uczestniczy V LO w Legnicy.W projekcie „Inspired by the memory” udział bierze 15 szkół z Polski i 10 z Czech oraz Słowacji. Jedynie siedem najlepszych mogło wyjechać do Pragi, by kształcić się filmowo pod okiem specjalistów. Wśród nich była nasza „piątka”. Młodzi filmowcy musieli na miejscu zrealizować filmy, których tematem była Praga. Zespoły zostały tak podzielone, by w każdym znaleźli się reprezentanci każdego z krajów. Dlatego cała komunikacja odbywała się w języku angielskim.Wyjazd był okazją do wymiany doświadczeń, omówienia filmów nad którymi dodatkowo pracują wszystkie szkoły oraz obejrzenia największych zabytków miasta.

Film promocyjny VLO

Link do filmu promującego naszą szkołę : https://www.youtube.com/watch?v=9Z9n4SqzXWE

"V wymiar" na wiosnę

W najnowszym numerze "V wymiaru" przeczytacie m.in.:

Autoprezentacja - jak to ugryźć?

Uzależnieniom behawioralnym mówię STOP!

Po raz kolejny V LO "Bezpieczną Szkołą"

Zapraszamy do lektury: www.juniormedia.pl