Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ...z medialnej

...z medialnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Uczniowie na Dniu Doradztwa Zawodowego

Uczniowie na Dniu Doradztwa Zawodowego

Jak szukać pracy? Czy nasze zainteresowania zgodne są z naszymi kompetencjami? Tego m.in. mogli dowiedzieć się uczestnicy 4 otwartych dni doradztwa zawodowego.
2 czerwca uczniowie m.in. naszej szkoły mogli spotkać się z przedstawicielami wszystkich legnickich instytucji zajmujących się pomocą osobom wkraczającym na rynek pracy.
Mieliśmy możliwość wypełnienia testów kompetencji zawodowych oraz skorzystać z porad międzyinnymi pracowników Urzędu Pracy dotyczących naszej przyszłej kariery zawodowej.
Dziękujemy za cenne rady i odpowiedzi na nurtujące nas pytania!

5 czerwca 2017
Przejdź do - Nagroda na festiwalu dla filmu, w którym grali nasi uczniowie! "The Bench"!

Nagroda na festiwalu dla filmu, w którym grali nasi uczniowie! "The Bench"!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że film "The Bench" („Ławka”), w którym główne role zagrali nasi uczniowie, otrzymał statuetkę dla najlepszego scenariusza nieanglojęzycznego podczas tegorocznej edycji London International Film Festival.

6 marca 2017
Czytaj więcej o: Nagroda na festiwalu dla filmu, w którym grali nasi uczniowie! "The Bench"!
Przejdź do - Przed scenicznym debiutem

Przed scenicznym debiutem

Pierwsza  klasa medialna rozpoczęła prace nad dwoma spektaklami teatralnymi. To autorskie scenariusze, nad którymi pracowali od kilku tygodni. Ich treść póki co pozostaje tajemnicą. Zdradzimy tylko, że będzie trochę antycznie i komediowo.

5 marca 2017
Czytaj więcej o: Przed scenicznym debiutem
Przejdź do - Komunikacja wizerunkowa

Komunikacja wizerunkowa

Klasa IIIE wzięła udział w warsztatach dotyczących komunikacji wizerunkowej. Zajęcia przeprowadzane przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, w tym dwóch absolwentów V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

13 stycznia 2017
Czytaj więcej o: Komunikacja wizerunkowa
Przejdź do - II Przegląd Teatralny w VLO - podsumowanie

II Przegląd Teatralny w VLO - podsumowanie

W V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy odbył się II Przegląd Teatralny. Spośród występujących najlepsza okazała się grupa Eksperyment 6.Przegląd przeznaczony był wyłącznie dla gimnazjów z terenu powiatu legnickiego. W efekcie na scenie wystąpili „Suprematyści” ze Ścinawy, „Eksperyment6” z Lubina i „Zamkowe brylanty” z Legnicy.

Założeniem przeglądu było przedstawienie w formie scenicznej problemów ważnych dla współczesnego człowieka. A także zaproponowanie konstruktywnych sposobów ich rozwiązania.

Decyzją szkolnego jury najlepiej ten problem przedstawili uczniowie z Salezjańskiego Gimnazjum w Lubinie im. św. Dominika Savio.