Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ...z medialnej

...z medialnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - V z 5 już pięć sezonów

V z 5 już pięć sezonów

Już po raz piąty uczniowie z Gimnazjum nr 5 (obecnie Szkoła Podstawowa nr 9 z oddziałami gimnazjalnymi) brali udział w warsztatach filmowych pod opieką Elizabeth Lichockiej, Julity Bogdańskiej-Gabińskiej oraz Tomasza Adamowskiego.

19 grudnia 2017
Czytaj więcej o: V z 5 już pięć sezonów
Przejdź do - Młodzi filmowcy w akcji

Młodzi filmowcy w akcji

Kolejny finał warsztatów filmowych i pokaz krótkometrażowych filmów tym razem w Szkole Podstawowej w Spalonej, przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Rosochatej zwieńczał współpracę tych szkół z V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Heweliusza w Legnicy.

13 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Młodzi filmowcy w akcji

Sąd nad sondami

Uczniowie klasy II A zmierzyli się ze swoim pierwszym zadaniem dziennikarskim. Na ulicach Legnicy musieli przeprowadzić sondę telewizyjną.

Kamera i mikrofon w dłoń, pokonać stres, podejść do obcych osób na ulicy i zadać im pytanie. To tylko z pozoru proste zadanie. Pokonać wewnętrzny opór, bo przecież nie wiemy jak zareagują na nas i kamerę.
A medialni pytali legniczan o różne rzeczy. Czasem prosto, zwyczajnie, o wymarzony prezent na święta. Czasem poważnie, wręcz metafizycznie: co jest najważniejsze w życiu?

Poniżej przedstawiamy jedną z sond przygotowaną przez Ksenię Kołodziejczyk i Weronikę Gurgul. Temat: jakie marzenie chciałbyś spełnić?


 

12 grudnia 2017
Przejdź do - Młodzi filmy robią.

Młodzi filmy robią.

Od pięciu lat trwa współpraca między V Liceum Ogólnokształcącym a Gimnazjum nr 5.  Jej efektem jest już kilkadziesiąt zrealizowanych filmów.

Teraz do tej współpracy postanowiły dołączyć inne szkoły. Między innymi Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy, w którym właśnie odbył się finał konkursu filmowego. Gimnazjaliści mieli za zadanie opowiedzieć za pomocą kamery, czym jest dla nich wolność.

6 grudnia 2017
Julita Bogdańska- Gabińska
Czytaj więcej o: Młodzi filmy robią.
Przejdź do - Warsztaty medialne w Szkole Podstawowej nr 9 prowadzili nasi uczniowie i absolwenci !!!

Warsztaty medialne w Szkole Podstawowej nr 9 prowadzili nasi uczniowie i absolwenci !!!

Najlepsi finaliści
"Czym jest dla Ciebie wolność?" takie wyzwanie zostało rzucone gimnazjalistom ze Szkoły Podstawowej nr 9 z oddziałami gimnazjalnymi w Legnicy podczas warsztatów filmowych prowadzonych przez wolontariuszy z klasy medialnej  V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy: Agnieszka Kadłubowska,  Agnieszka Popowicz,Karolina Kałakajło.
  Opiekunami projektu byli: Julita Bogdańska-Gabińska , Elizabeth Lichocka oraz Tomasz Adamowski.

30 listopada 2017
Julita Bogdańska- Gabińska
Czytaj więcej o: Warsztaty medialne w Szkole Podstawowej nr 9 prowadzili nasi uczniowie i absolwenci !!!
Przejdź do - Medialni pracują ze sławami polskiego kina !!!

Medialni pracują ze sławami polskiego kina !!!

Dnia 10.11.2017r. odbył się w Legnicy w kinie Helios przedpremierowy pokaz filmu „Najlepszy” reż. Łukasza Palkowskiego. Film jest oparty na biografii Jerzego Górskiego, który przez sporą część życia był związany właśnie z Legnicą co też miało wpływ na karierę sportowca. W filmie jest pokazanych wiele scen nagranych na ulicach Legnicy.

27 listopada 2017
Zuzanna Jakubowska
Czytaj więcej o: Medialni pracują ze sławami polskiego kina !!!