Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Szkolne

Szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Walijczycy w V LO !!!

Walijczycy w V LO !!!

W dniu 11.04 gościmy w naszej szkole grupę krewnych i znajomych wielkiego przyjaciela naszej szkoły  i sympatyka młodzieży (szczególnie z klas plastycznych) w niej się uczącej. Steven Knapik z każdym kolejnym pobytem w Legnicy powiększa grupę miłośników naszego miasta i naszej szkoły.  Wizyta ma związek z dzisiejszą wieczorną premierą filmu "The Bench" (Ławka), w którym tak licznie zagrała młodzież z naszej szkoły oraz trzech nauczycieli pani Dorota Popek Ogórek (j.niemiecki), pani Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska (j.angielski)oraz pan Krzysztof Makowski(plastyka).
M.Sz-G

11 kwietnia 2017
Przejdź do - Kolejny  sukces naszych filozofów !!!

Kolejny sukces naszych filozofów !!!

           

9 marca w Legnicy odbył się okręgowy etap Konkursu Filozofii Klasycznej organizowany przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Do tego etapu zakwalifikowali się nasi uczniowie: Katarzyna Fonał, Katarzyna Hołowacz i Kacper Zachary. Katarzyna Hołowacz i Kacper Zachary przeszli do etapu wojewódzkiego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 20 kwietnia we Wrocławiu na Papieskim Wydziale Teologicznym. Naszym uczniom życzymy sukcesów w walce o palmę pierwszeństwa.

23 marca 2017
Przejdź do - Zdobywamy certyfikaty z angielskiego

Zdobywamy certyfikaty z angielskiego

W dniu 16.03.2017r. 25 uczniów klas trzecich, pod opieką  nauczycielek języka angielskiego Małgorzaty Zapaśnik i Małgorzaty Szuszkiewicz-Gołębiowskiej, wzięło udział w certyfikowanym teście Toefl Junior zorganizowanym i przeprowadzonym w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

17 marca 2017
Czytaj więcej o: Zdobywamy certyfikaty z angielskiego
Przejdź do - Pomysł na start-up

Pomysł na start-up

Pomysł na start-up

Pięć dziewcząt z klasy II A (P. Czajkowska, A.  Fiodorek, I. Kowalewska, K. Pacanowska, A. Popowicz) bierze udział w warsztatach start-upowych. Spotkania odbywają się pod patronatem prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego a prowadzą je autorzy znanej w Polsce aplikacji Footsteps.

6 marca 2017
Czytaj więcej o: Pomysł na start-up
Przejdź do - Zajęcia na strzelnicy dla młodzieży

Zajęcia na strzelnicy dla młodzieży

ZAPROSZENIE
Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Legnicy ma zaszczyt zaprosić dzieci i młodzież do wzięcia udziału w imprezie strzeleckiej „Akcja Zima z LOK 2017”.

9 lutego 2017
Czytaj więcej o: Zajęcia na strzelnicy dla młodzieży
Przejdź do - Ferie na rolkach

Ferie na rolkach

16 i 23.02.2017r. od godz. 10.00 do 13.00, na sali gimnastycznej bedziemy jeździć na rolkach. Chetnych zaopatrzonych w rolki, ochraniacze i kaski- Zapraszamy!!!

7 lutego 2017
Przejdź do - Sala gimnastyczna czynna w czasie ferii

Sala gimnastyczna czynna w czasie ferii

Informujemy, że sala gimnastyczna będzie czynna w okresie ferii zimowych (13.02-24.02.2017r). Od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-13.00. Zapraszamy wszystkich chętnych

7 lutego 2017
Czytaj więcej o: Sala gimnastyczna czynna w czasie ferii
Przejdź do - Kacper Zachary w finale Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Kacper Zachary w finale Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

   9 grudnia 2016 roku w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Do tego etapu zakwalifikowano 40 uczestników z Dolnego Śląska, wybranych spośród tych, którzy przystąpili do I etapu Olimpiady i wykonali prace pisemne na zadany temat. Z V LO do etapu okręgowego zostało zakwalifikowanych 2 uczniów: Maciej Pałasz i Kacper Zachary, pod opieką prof. Krzysztofa Kiełbasy. Warto dodać, że byli to jedyni reprezentanci ze szkół ponadgimnazjalnych Legnicy. Rywalizacja w II etapie olimpiady polegała na rozwiązaniu 40 zadań pisemnych. Miło nam poinformować, że Kacper Zachary doskonale sobie z nimi poradził i zajął 4 miejsce. Tym samym znalazł się w gronie 10 uczestników z Dolnego Śląska, którzy będą walczyć w finale ogólnopolskim Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności w Warszawie w marcu 2017 roku. Maciejowi Pałaszowi zabrakło tylko 2 punktów by również zakwalifikować się do finału. Serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie V Liceum Ogólnokształcącego im. J. Heweliusza!

KK