Jesteś tutaj: Start / Aktualności / szkolne

szkolne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami V LO w Legnicy - relacja ze ślubowania

Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami V LO w Legnicy - relacja ze ślubowania

Po południu 8 września 2017 roku nowi żacy stali się pełnoprawnymi uczniami jednej z najlepszych szkół średnich w Legnicy- czyli u nas! Na uroczystość ślubowania przybyli pierwszoklasiści z rodzicami, a także przedstawiciele klas starszych oraz absolwenci naszego liceum. Imprezę poprowadziły dwie wspaniałe uczennice - Monika Muratova i Dominika Kowalczyk, które zrobiły z pewnością na młodszych ogromne wrażenie. Dobrym drogowskazem z pewnością będzie to, że wszyscy pracownicy liceum stanęli na wysokości zadania i zarówno przed uroczystością jak i po wszystkim wskazywali rodzicom miejsce spotkań klasowych. Nie jest łatwo zorientować się w naszym liceum potrzeba nieco czasu by poznać wszystkie zakamarki. Nowym żakom życzymy powodzenia i przyjemności z  chodzenia do naszej szkoły.

10 września 2017
Przejdź do - Wystartowaliśmy !!! :)

Wystartowaliśmy !!! :)

I nadszedł ten dzień...Kolejny raz wróciliśmy do szkoły, zaczynamy myśleć co nas czeka, jakich ciekawych rzeczy się spodziewać, co nowego nas spotka, co przygotowali dla nas nauczyciele...Ten rok będzie ciekawy i pełen wydarzeń oraz emocji.

4 września 2017

Informacja o końcu roku w TV Dami

informacja o zakończeniu roku szkolnego w V LO przygotowana dla TV Dami przez naszego absolwenta Macieja Biskupa. Maćku dziękujemy Uśmiech

28 czerwca 2017
Przejdź do - Uroczyste zakończenie roku wraz z pożegnaniem Dyrekcji

Uroczyste zakończenie roku wraz z pożegnaniem Dyrekcji

23.06.2017, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, odbyło się pożegnanie odchodzących na emeryturę dyrektora Edwarda Dobosza i wicedyrektor Marii Rojewskiej.

24 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie roku wraz z pożegnaniem Dyrekcji
Przejdź do - Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, więc czytamy Maluchom

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, więc czytamy Maluchom

Projekt „Czytamy Maluchom” przygotowany został przez wolontariuszki z V LO w Legnicy, uczennice klasy 1A. Realizowany był w Miejskim Przedszkolu nr 16 w Legnicy. Głównym założeniem było systematyczne czytanie przedszkolakom bajek, aby książka stała się dla nich bliska i atrakcyjna, bowiem, w myśl słów Wisławy Szymborskiej „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

9 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, więc czytamy Maluchom
Przejdź do - Dzień Dziecka w V LO!

Dzień Dziecka w V LO!

 

Dzień Dziecka w V LO rozpoczął się o godz. 10:10. Uczniowie i nauczyciele zebrali się, kazdy z książką, by wspólnie przez chwilę poczytać. W ten sposób dołączyli do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Cała grupa liczyła 120 osób. Po takim treningu mózgu rozpoczęły się ćwiczenia kondycyjne - zumba. W tym dniu odbył się także mecz piłki siatkowej. O zwycięstwo walczyły: drużyna Żaków z drużyną Belfrów. I kto wygrał?

1 czerwca 2017