Zajęcia prowadzone przez gości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wolontariusze z AIESEC w V LO

Wolontariusze z AIESEC w V LO

Jak co roku, przez najbliższe 2 tygodnie gośćmi V LO będą wolontariusze z AISEC. Tym razem są to  Heta Jani z Indii oraz Muhammad Nurfauzan Rahimuddin z Indonezji. W ramach projektu International Education poprowadzą warsztaty językowo-kulturowe dla uczniów. Zajęcia te cieszą się ogromną popularnością, ponieważ dzięki nim zyskujemy "żywy" kontakt z językiem w jakim prowadzone są wykłady - oczywiście jest to angielski. W każdym roku goście pochodzą z innych krajów, meliśmy juz wykładowców z Kolumbii, Ekwadoru, Ukrainy, Wietnamu, USA czy nawet z krajów europejskich. Ponieważ zawsze są to młodzi ludzie, łatwo nawiązują kontakt z niewiele młodszymi od nich licealistami. A nie jest to bez znaczenia, ponieważ dzięki tak bliskiemu kontaktowi młodzi wykładowcy niezwykle szybko obalają stereotypu jakie panują w naszych główach na temat ich kraju. Różnie - może oznaczać, a najczęściej oznacza-pięknie. Głównym celem naszych wspólnych działań jest zwiększenie atrakcyjności zajęć, pobudzenie kreatywności, wspomaganie procesu przyswajania wiedzy, a także propagowanie tolerancji i dialogu międzykulturowego.

15 lutego 2018
Przejdź do -  Zakończył się międzynarodowy projekt "Pan Wales Vocational Learner Mobility 2017"

Zakończył się międzynarodowy projekt "Pan Wales Vocational Learner Mobility 2017"

W piątek zakończył się międzynarodowy projekt "Pan Wales Vocational Learner Mobility 2017", prowadzony w ramach programu Erasmus+ pomiędzy Gwent College z Walii a Zespołem Placówek Specjalnych w Legnicy.

29 listopada 2017
Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska
Czytaj więcej o: Zakończył się międzynarodowy projekt "Pan Wales Vocational Learner Mobility 2017"
Przejdź do -  Warsztaty  "Why do we help others?" (Dlaczego pomagamy innym?), odbywały się w języku angielskim.

Warsztaty "Why do we help others?" (Dlaczego pomagamy innym?), odbywały się w języku angielskim.

W dniu 14.11.2017 uczniowie klasy 2d i 3c uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wieloletniego przyjaciela naszej szkoły, Stevena Knapika. Warsztaty  "Why do we help others?" (Dlaczego pomagamy innym?), odbywały się w języku angielskim.

29 listopada 2017
Małgorzata Szuszkiewicz-Gołębiowska
Czytaj więcej o: Warsztaty "Why do we help others?" (Dlaczego pomagamy innym?), odbywały się w języku angielskim.