V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Serdecznie witamy na stronie V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Heweliusza w Legnicy. Sprawdź również nasz profil na Facebooku!

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie Zwyciężczynie%20konkursu%20filozoficznego

Kolejny sukces naszych filozofów !!!

           

9 marca w Legnicy odbył się okręgowy etap Konkursu Filozofii Klasycznej organizowany przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Do tego etapu zakwalifikowali się nasi uczniowie: Katarzyna Fonał, Katarzyna Hołowacz i Kacper Zachary. Katarzyna Hołowacz i Kacper Zachary przeszli do etapu wojewódzkiego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 20 kwietnia we Wrocławiu na Papieskim Wydziale Teologicznym. Naszym uczniom życzymy sukcesów w walce o palmę pierwszeństwa.

23 marca 2017
Czytaj więcej o: Kolejny sukces naszych filozofów !!!
Powiększ zdjęcie Inscenizaacja%20klasy%20plastycznej

Klasa artystyczna odtworzyła jaskinię w LASCAUX

JASKINIA W LASCAUX…W VLO

JASKINIA W LASCAUX, GROBOWIEC Z MUMIĄ RAMZESA II, PRACOWNIA STARYCH MISTRZÓW – to inscenizacje przygotowane przez uczniów klasy 1B plastycznej w czasie DNI OTWARTYCH w VLO.  Było ciekawie i twórczo.

22 marca 2017
Czytaj więcej o: Klasa artystyczna odtworzyła jaskinię w LASCAUX
Powiększ zdjęcie Ucziowie%20rozwiązują%20test

Zdobywamy certyfikaty z angielskiego

W dniu 16.03.2017r. 25 uczniów klas trzecich, pod opieką  nauczycielek języka angielskiego Małgorzaty Zapaśnik i Małgorzaty Szuszkiewicz-Gołębiowskiej, wzięło udział w certyfikowanym teście Toefl Junior zorganizowanym i przeprowadzonym w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

17 marca 2017
Czytaj więcej o: Zdobywamy certyfikaty z angielskiego