Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ...z biochemu

...z biochemu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wykład i warsztaty na temat matematyki w biotechnologii

Wykład i warsztaty na temat matematyki w biotechnologii

Wczorajszy wykład i ćwiczenia pt. "Matematyka w biotechnologii" to pełen sukces!!  wiedza i zapał naszych uczniów ucieszyła naszego gościa z Uniwersytetu Wrocławskiego - Panią profesor Marię Stasiuk. Pamiętajcie! "Dziecko Wam płacze!!" (zrozumieją Ci którzy uczestniczyli w wykładzie) .

10 lutego 2017
Przejdź do - Roboty w szkole

Roboty w szkole

Nasze roboty prawie gotowe. Efekty wielogodzinnej pracy naszych uczniów będziecie mogli zobaczyć w piątek, 10 lutego, na długiej przerwie w czytelni!!

10 lutego 2017
Przejdź do - Chemicy na Politechnice Wrocławskiej

Chemicy na Politechnice Wrocławskiej

Po raz kolejny uczniowie V LO w Legnicy, w ramach Programu Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi, skorzystali z zajęć laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników Wydziału Chemii Politechniki we Wrocławiu. Młodzi chemicy w ramach przygotowań do matury mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń i reakcji chemicznych w bloku eksperymentalnym z zakresu chemii nieorganicznej. Przygotowane przez laborantów zadania miały na celu poprawne wykonanie doświadczenia, jego opis, zapis reakcji chemicznych oraz omówienie przeprowadzonych eksperymentów. Jest to doskonała forma powtórki przed egzaminem maturalnym, z którym Młodzi Chemicy zmierzą się już niedługo. Niebawem w kolejnym cyklu spotkań wezmą udział klasy II. Zapraszamy do śledzenia ich poczynań