Jesteś tutaj: Start / Aktualności / ...z biochemu

...z biochemu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dodatkowe zajęcia z chemii

Dodatkowe zajęcia z chemii

Od pierwszego dnia ferii odbywają się  dodatkowe zajęcia z chemii (są darmowe). Każdy/a chętny/a mile widziani, nalezy jedynie zgłosić się do pani profesor Bandrów Moniki.

16 stycznia 2018
Przejdź do - NAGRODA OD SAMEJ PANI PREMIER - Wyróżnienie dla Ali Masojć z klasy 3c !!!

NAGRODA OD SAMEJ PANI PREMIER - Wyróżnienie dla Ali Masojć z klasy 3c !!!

Udało się!
Wiele godzin ciężkiej pracy, mnóstwo wyrzeczeń, 2 odwołane imprezy, 6 nieprzespanych nocy... ale warto było. Kilka dni temu, 30 listopada odebrałam z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty nagrodę - stypendium Prezesa Rady Ministrów. A do tego Pan Kurator, Roman Kowalczyk motywował nas do dalszej pracy przemową, którą na długo zapamiętamy. Pokazał, że pełniąc wysokie stanowisko nie trzeba być sztywniakiem, a dzieki niemu na naszych twarzach pojawiły się szerokie usmiechy, gdy posyłał w naszą stronę całusy dłońmi. Kto wie co jest większą nagrodą - to stypemndium, czy ten widok? Śmiech

7 grudnia 2017
Alicja Masojć
Przejdź do - Co pasjonuje chemików V LO?

Co pasjonuje chemików V LO?

Błękitny kolor wodorotlenku miedzi, samodzielnie strącony osad jodku ołowiu czy zmiana barwy manganu w różnych środowiskach? Piękno chemii nieorganicznej mogli samodzielnie obserwować uczniowie drugiej klasy o profilu biologiczno-chemicznym. I nikt nie krył się ze swoim zachwytem podczas wykonywanych doświadczeń!

20 listopada 2017
Monika Bandrów
Czytaj więcej o: Co pasjonuje chemików V LO?
Przejdź do - Wykład i warsztaty na temat matematyki w biotechnologii

Wykład i warsztaty na temat matematyki w biotechnologii

Wczorajszy wykład i ćwiczenia pt. "Matematyka w biotechnologii" to pełen sukces!!  wiedza i zapał naszych uczniów ucieszyła naszego gościa z Uniwersytetu Wrocławskiego - Panią profesor Marię Stasiuk. Pamiętajcie! "Dziecko Wam płacze!!" (zrozumieją Ci którzy uczestniczyli w wykładzie) .

10 lutego 2017
Przejdź do - Roboty w szkole

Roboty w szkole

Nasze roboty prawie gotowe. Efekty wielogodzinnej pracy naszych uczniów będziecie mogli zobaczyć w piątek, 10 lutego, na długiej przerwie w czytelni!!

10 lutego 2017
Przejdź do - Chemicy na Politechnice Wrocławskiej

Chemicy na Politechnice Wrocławskiej

Po raz kolejny uczniowie V LO w Legnicy, w ramach Programu Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi, skorzystali z zajęć laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników Wydziału Chemii Politechniki we Wrocławiu. Młodzi chemicy w ramach przygotowań do matury mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń i reakcji chemicznych w bloku eksperymentalnym z zakresu chemii nieorganicznej. Przygotowane przez laborantów zadania miały na celu poprawne wykonanie doświadczenia, jego opis, zapis reakcji chemicznych oraz omówienie przeprowadzonych eksperymentów. Jest to doskonała forma powtórki przed egzaminem maturalnym, z którym Młodzi Chemicy zmierzą się już niedługo. Niebawem w kolejnym cyklu spotkań wezmą udział klasy II. Zapraszamy do śledzenia ich poczynań