V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy- szkoła średnia

szkolne

Artykuły

Przejdź do - Życzenia dla uczniów!!!

Życzenia dla uczniów!!!

Naszym wspaniałym uczniom dobrego wypoczynku Wyluzowany

12 stycznia 2018
Przejdź do -  Nasze wolontariuszki w #TEAMLegnica

Nasze wolontariuszki w #TEAMLegnica

7 grudnia 2017 r. w Legnicy z okazji inauguracji nowego projektu #TEAMLegnica w Akademii Rycerskiej nie zabrakło też naszych wolontariuszek. Reprezentowały nas uczennice klasy medialnej: Magdalena Kumor, Karolina Kruć, Weronika Stankiewicz, Roksana Zasłonka.

12 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Nasze wolontariuszki w #TEAMLegnica
Przejdź do - III miejsce belfrów w turnieju piłki nożnej

III miejsce belfrów w turnieju piłki nożnej

Nasi nauczyciele wzięli udział w IX Turnieju Piłki Nożnej z okazji Dnia Niepodległości. Organiztorem turnieju był Zespół Szkół Samochodowych. Naszą szkołę reprezentowali: Remigiusz Łochowski - świetne parady w bramce, Krzysztof Makowski, Dariusz Sudoł - strzelec 3 bramek, Krzysztof Kalinka, oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą rodzice naszych uczniów. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i poświęceniu reprezentanci VLO zdobyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne.

14 listopada 2017
Przejdź do - Skuteczne metody antykoncepcji

Skuteczne metody antykoncepcji

"Skuteczne metody antkoncepcji" - to temat wartsztatów prowadzonych przez Panią Katarzynę Łochowską, przedstawiciela SANEPiD-u. Spotkania prowadzone przez SANEPiD odbywają się w małych grupach, co świetnie się sprawdza w przypadku tematów trudnych lub kontrowersyjnych.


"Jestem zadowolona z warsztatów, ponieważ były praktyczne zwłaszcza dla nas młodych.Prowadzaca była otwarta i chętnie z nami dyskutowała na temat kontrowersyjnych kwestii" Klaudia Michalska


Zdjecia z warsztatów z SANEPID-U Gabriela Jaroszewska

5 listopada 2017
Przejdź do - W V Liceum straszyło-nawet na słodko :)

W V Liceum straszyło-nawet na słodko :)


Ostatniego dnia pażdziernika szkoła została opanowana przez duchy, strachy oraz wszelkiej maści upiory.

Pracownicy szkoły ze strachem przeciskali się korytarzami, a co bardziej bojaźliwi bez obstawy nie wychodzili ze swoich gabinetów. Śmiech

2 listopada 2017
Czytaj więcej o: W V Liceum straszyło-nawet na słodko :)
Przejdź do - Zajęcia z programowania w ramach CodeWeek

Zajęcia z programowania w ramach CodeWeek

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w projekcie  CodeWeek. W ramach projektu uczniowie piszą kody programistyczne z wykorzytaniem biblioteki  P5js, w  środowisku programistycznym. Zadaniem uczniów było napisanie kilku programów rysujących proste kształty. W trakcie pisania programów uczniowie zapoznawali się z zasadami programowania. Warsztaty miały na celu zachęcić uczniów do eksperymentowania z P5js. Wszyscy uczestnicy projektu byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy.  Wszystkich uczniów zainteresowanych zajęciami z programowania zapraszam do pracowni informatycznej, gdzie będzie można rozwijać swoje zainteresowania programowaniem.

28 października 2017