V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy- szkoła średnia

szkolne

Artykuły

Przejdź do - Trudny egzamin nie był trudny dla naszych uczniów

Trudny egzamin nie był trudny dla naszych uczniów

15.03.2018  siedemnastu naszych uczniów klas maturalnych udało się do Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, aby wziąć udział w teście TOEFL, określającym poziom znajomości języka angielskiego. Uczestnicy testu mają możliwość uzyskania certyfikatu językowego, uznawanego na całym świecie. Uzyskany pozytwny wynik przekłada się na  dokument, który można wykorzystać na studiach i w przyszłym miejscu pracy.

15 marca 2018
Czytaj więcej o: Trudny egzamin nie był trudny dla naszych uczniów

Dzień Otwarty w V LO

TWOJA GWIEZDNA PRZYGODA!!!

 plakat imprezy autorstwa Klaudii Smarzyńskiej

Serdecznie zapraszamy Was 21 marca na nasz DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. A oto niektóre z nich:

 Finał Międzygimnazjalnego Drużynowego Konkursu Matematycznego, Matematyczny Star Trek - zagadki logiczne, kosmos to matematyka; Roboty na start;  Podróż Małego Księcia po planetach; Było sobie życie...;  Gwiezdne wojny - wyścig zbrojeń; budujemy i w rytmach Pink Floyd burzymy Mur Berliński. Gościem specjalnym będzie ... ; Pan Twardowski na księżycu; Rodzina królewska w różnych odsłonach;  Zróbmy sobie Heweliusza;  Narysuj Heweliusza - pokaz techniki rysowania na tablecie; Heweliusz - konkurs, prezentacja - godz. 12:00 Łączenie on-line z TEDed clubami z USA i Kanady; Wybuchowa chemia; Zostań prezenterem telewizyjnym - prezentacje przed kamerą; Jak istnieć w sieci? Vlogowanie; Francuska kawiarenka; Turniej siatkówki gimnazjów.

  Te i  wiele innych niespodzianeki czekać będą na Was  od godziny 9:00

                            Czekamy na Was - GOFRY też !!!

15 marca 2018
Przejdź do - AKCJA CHARYTATYWNA TPD  „ZAJĄCZEK 2018”

AKCJA CHARYTATYWNA TPD „ZAJĄCZEK 2018”

Organizujemy zbiórkę świątecznych słodyczy czekoladowych zajączków, baranków itp.
Zebranymi produktami chcieliby
śmy uzupełnić paczki przygotowane dla najuboższych rodzin
z okazji
Świąt Wielkanocnych.

7 marca 2018
Czytaj więcej o: AKCJA CHARYTATYWNA TPD „ZAJĄCZEK 2018”
Przejdź do - Wolontariusze z AIESEC w V LO. Pierwszy tydzień za nami.

Wolontariusze z AIESEC w V LO. Pierwszy tydzień za nami.

AIESEC to największa na świecie pozarządowa organizacja prowadzona przez młodych ludzi, obejmująca swoim zasięgiem 122 kraje świata. Założona została w 1948 r. W Polsce istnieje od 1971 r. Misją AIESEC jest „dążenie do osiągnięcia pokoju na świecie i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego”. AIESEC daje młodym ludziom możliwość udziału w wymianach międzynarodowych, które stanowią doskonałą okazję do poznawania świata i odkrywania własnego potencjału. 

20 lutego 2018
Czytaj więcej o: Wolontariusze z AIESEC w V LO. Pierwszy tydzień za nami.
Przejdź do - Walentynki 2018

Walentynki 2018

W dzień 14 lutego, V LO zostało opanowane przez ogromną ilość serduszek, które pojawiły się w każdym zakątku szkoły. Wszyscy bez wyjątku mieli na swoich buziach szerokie uśmiechy, a nierzadko można było zobaczyć jak ktoś kogoś przytula. Walentynki!!! Magiczny dzień.

19 lutego 2018
Maja Żywicka Paulina Konofal
Czytaj więcej o: Walentynki 2018
Przejdź do - Studniówka 2018 - szybka relacja

Studniówka 2018 - szybka relacja

I jak co rok ważne wydarzenie w życiu młodych ludzi -STUDNIÓWKA. Na sali panuje młodość, uroda i elegancja.  Wychodzący z sali reporterzy zapytani o wrażenia, zgodnie twierdzili, że kobiety piękne a mężczyźni przystojni (nic dziwnego, V LO tak po prostu ma). Podczas wręczania kwiatów pracownikom szkoły można było zauważyć ogromne przywiązanie do siebie uczniów i nauczycieli- od czasu do czasu dało się zauważyć łzę wzruszeniaUśmiech. Taniec wypadł jak co roku wspaniale, co zawdzięczamy godzinom treningu na sali sportowej, często powtarzany musiał się udać. Zabawa trwa!!!

Więcej zdjęć na stronie lca.pl

Większość zdjęć dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Obremskiego i LCA

9 lutego 2018
Przejdź do - Życzenia dla uczniów!!!

Życzenia dla uczniów!!!

Naszym wspaniałym uczniom dobrego wypoczynku Wyluzowany

12 stycznia 2018
Przejdź do -  Nasze wolontariuszki w #TEAMLegnica

Nasze wolontariuszki w #TEAMLegnica

7 grudnia 2017 r. w Legnicy z okazji inauguracji nowego projektu #TEAMLegnica w Akademii Rycerskiej nie zabrakło też naszych wolontariuszek. Reprezentowały nas uczennice klasy medialnej: Magdalena Kumor, Karolina Kruć, Weronika Stankiewicz, Roksana Zasłonka.

12 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Nasze wolontariuszki w #TEAMLegnica
Przejdź do - III miejsce belfrów w turnieju piłki nożnej

III miejsce belfrów w turnieju piłki nożnej

Nasi nauczyciele wzięli udział w IX Turnieju Piłki Nożnej z okazji Dnia Niepodległości. Organiztorem turnieju był Zespół Szkół Samochodowych. Naszą szkołę reprezentowali: Remigiusz Łochowski - świetne parady w bramce, Krzysztof Makowski, Dariusz Sudoł - strzelec 3 bramek, Krzysztof Kalinka, oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą rodzice naszych uczniów. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i poświęceniu reprezentanci VLO zdobyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne.

14 listopada 2017
Przejdź do - Skuteczne metody antykoncepcji

Skuteczne metody antykoncepcji

"Skuteczne metody antkoncepcji" - to temat wartsztatów prowadzonych przez Panią Katarzynę Łochowską, przedstawiciela SANEPiD-u. Spotkania prowadzone przez SANEPiD odbywają się w małych grupach, co świetnie się sprawdza w przypadku tematów trudnych lub kontrowersyjnych.


"Jestem zadowolona z warsztatów, ponieważ były praktyczne zwłaszcza dla nas młodych.Prowadzaca była otwarta i chętnie z nami dyskutowała na temat kontrowersyjnych kwestii" Klaudia Michalska


Zdjecia z warsztatów z SANEPID-U Gabriela Jaroszewska

5 listopada 2017