V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy- szkoła średnia

Aleksandra Cymbalak na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”!

10 kwietnia 2018

Eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 26 marca 2018 r. br. w siedzibie Państwowej Straży pożarnej w Legnicy, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Aleksandra Cymbalak reprezentowała w nich V LO, bo wygrała eliminacje szkolne konkursu, które odbyły się w dniu 7 marca 2018 roku (drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem zajęła Magdalena Łagoda, trzecie – Magdalena Korniej).Ola, po serii bardzo trudnych i szczegółowych pytań, zajęła miejsce w środku stawki. Zwycięzca eliminacji powiatowych będzie uczestniczył w finale wojewódzkim. W czasie konkursu uczestnicy mogli zapoznać się z historią legnickiej straży pożarnej i podziwiać nowoczesny sprzęt naszych strażaków. Organizatorem Turnieju był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Zarząd Powiatowy w Legnicy przy pomocy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.
Gratulujemy Oli Cymbalak odwagi i wiedzy i zapraszamy zainteresowanych uczniów do przygotowywania się do przyszłorocznej edycji konkursu. Szczegółowe informacje u prof. Krzysztofa Kiełbasy.

Autor: tekst i zdjęcia Krzysztof Kiełbasa