Aleksandra Cymbalak na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”!

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 kwietnia 2018

Eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 26 marca 2018 r. br. w siedzibie Państwowej Straży pożarnej w Legnicy, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Aleksandra Cymbalak reprezentowała w nich V LO, bo wygrała eliminacje szkolne konkursu, które odbyły się w dniu 7 marca 2018 roku (drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem zajęła Magdalena Łagoda, trzecie – Magdalena Korniej).Ola, po serii bardzo trudnych i szczegółowych pytań, zajęła miejsce w środku stawki. Zwycięzca eliminacji powiatowych będzie uczestniczył w finale wojewódzkim. W czasie konkursu uczestnicy mogli zapoznać się z historią legnickiej straży pożarnej i podziwiać nowoczesny sprzęt naszych strażaków. Organizatorem Turnieju był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP – Zarząd Powiatowy w Legnicy przy pomocy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.
Gratulujemy Oli Cymbalak odwagi i wiedzy i zapraszamy zainteresowanych uczniów do przygotowywania się do przyszłorocznej edycji konkursu. Szczegółowe informacje u prof. Krzysztofa Kiełbasy.

Autor: tekst i zdjęcia Krzysztof Kiełbasa